Реконструція освітлення

26 листопада подано до Львівської обласної ради проєкт "Реконструції вуличного освітлення  в с.Під'ярків Перемишлянського району  Львівської області".

Актуальність проєкту:

Одним із важливих компонентів організації середовища проживання є наявність освітлення вулиць населених пунктів. Необхідність вуличного освітлення прямо передбачена рядом нормативних актів задля забезпечення належної безпеки дорожнього руху. Облаштування зовнішнього освітлення на вулицях, де проживають молоді сім’ї, пенсіонери, діти шкільного та дошкільного віку, інваліди - це важливий крок у створенні сприятливих умов для покращення умов проживання на селі, рівня добробуту населення, забезпечення безпеки, що підтверджує актуальність проекту.

Село у нічний час поглинула пітьма. Відсутність нічного освітлення вулиць у   сільській місцевості негативно  впливає  на  рівень  безпеки  громадян, особливо  на  вулиці Стрімкій та вулиці Транспортній з інтенсивним рухом автомобільного транспорту та рухом вантажного транспорту і  спеціальної техніки, втому числі до ФГ «Під’ярків».

Відсутність нічного освітлення негативно впливає на рівень комфортності під  час вечірнього і нічного пересування до робочих місць, закладів торгівлі, культури чи дозвілля, що впливає, як на фізичний так і психологічний стан громадян.

Крім цього неосвітленість вулиць сприяє можливостям кримінальним елементам вчиняти крадіжки майна і продукції з об'єктів соціальної сфери так і особистого майна  громадян, в першу чергу найменш захищених - хворих та одиноких пенсіонерів.

Вулиці на яких знаходяться Церкви, Каплиці, магазин, дитяча бібліотека, дитяча дошкільна група на базі Під’ярківської ЗОШ І-ІІ ст. (тимчасово призупинено діяльність школи), фельдшерсько-акушерський пункт, сільський Народний дім (клуб), на даний час не освітлюються, що ускладнює охорону об’єктів соціальної сфери від хуліганських проявів  та злочинів.

У зв’язку з цим, назріла потреба не тільки в реконструкції існуючих мереж зовнішнього освітлення, але й у принципово новому підході, використовуючи енергоефективні технології із встановленням ефективних енергозберігаючих світильників, що свідчить про інноваційну зорієнтованість проекту. Адже, енергоефективність та енергозбереження є пріоритетними напрямами енергетичної політики в Україні.

 

Обсяг коштів та джерела його фінансування:

Загальна вартість проєкту - 383 764.00 грн.

Обласний бюджет - 191 882.00 тис. грн.

Бюджет Бібрської міської ради - 96 882.00  грн.

Кошти громади с. Підярків – 23 000.00 грн.

Спонсорські кошти:

ФГ «Під`ярків» - 70000 грн.

ФОП Краєвська О.В. – 3000 грн.