Розповідь Марко Річчіо

Данило Захарків народився у 1900 р. в селі Під’ярків. У 1905 р. помирає його мати і батько одружується вдруге. Всього у їхній сім’ї було 6 дітей.

У 1914 р. Данила батько відправився на війну разом з одним із його братів (Романом) та залишив Данила допомагати названій матері доглядати за фермою. На щастя, батько та дядько Данила повернулися додому.

Після Першої світової війни, у 1927 р., Данило з братом вирішили поїхати в Америку, щоб заробити грошей та придбати більше землі. Працюючи декілька років у Канаді, а пізніше в Нью-Йорку, Данило відправив достатньо грошей, яких вистачило, аби купити 5 гектарів землі.

Батько Данила помер, тому Роман не міг поїхати в Канаду, так як повинен був залишитись та доглядати за фермою.

Через війну з Німеччиною, Данило вирішив не повертатись в Україну. За цей час, як розповів Роман, німці вбили багато людей у селі.

У 1945 р. радянська влада забрала усі придбані землі, що перебували у власності сім’ї.

У 1938 р. Данило одружився. Його дружиною стала Ольга Опієла з с. Коцурів. Вони жили в українській частині Манхеттену у них було три дочки Анна, Наталія та Ірен. Данило працював охоронцем на будівництві, але також був і талановитим столяром, і вправно грав на декількох музичних інструментах (не дарма кажуть, що музичність та співучість – одні з визначальних ознак села Під’ярків). Данило читав поезії та обговорював політику в Томпкінс сквер-парку в Нью-Йорку. Окрім цього, він був членом Української Католицької Церкви Святого Юра, що знаходиться у Манхеттені (понад 100 років ця українська парафія служила духовним, політичним і культурним епіцентром кількох хвиль українських американців у Нью-Йорку). Помер Данило у 1969 р.

Наталія-Тіна Захарків – донька Ольги та Данила, народилась у 1943 р. в Нью-Йорку. Вона відвідувала українську католицьку школу Святого Георгія, згодом вступила до університету та закінчила докторат за спеціальністю «Соціальна робота та психологія».

Одружилась Наталка із Домініком Ріцціо (мати Домініка - Хелен Проко, також українка, саме родом із Мукачева, батько – Фред Ріцціо, родом з Італії). За 6 місяців до смерті Данила Захарків, у 1968 р., у них народився син Марк Ріцціо. Навчався Марк в Америці та Німеччині. Читаючи книги, слухаючи розповіді про своїх предків, він був натхненний історією України, тому протягом 10 років був членом спортивного клубу «Чорноморська Січ» (спортивний клуб, заснований українськими емігрантами 21 грудня 1924 року). Зараз Марк Ріцціо працює вчителем та проживає в Гонолулу.

автор Mark Riccio
переклад Ірина Цибрівська

З права від бабусі її кузина, всі інші в Україні. 1972 р.

Зліва бабуся Ольга 1920-ті рр. Її бабуся Меланія найстарша жінка. Всі інші - сім’я в с. Коцурові

Всі інші в Україні.

 

Весілля  сім`ї з Під`яркова у США.

Mark Riccio з родиною Захарків.